Lekcja dla Gimnazjum w Szelkowie

 

Witajcie serdecznie, 23 października w ramach projektu Reaktywacja wybraliśmy się do Gimnazjum im. JPII w Szelkowie, gdzie odbyliśmy kolejne zajęcia. Pokaz zorganizowany został przez kolegów Mariusza SQ5M, Maćka SQ6MS, Pawła SQ5STS i Tomka SQ5OBU reprezentujących kluby SP5PPA i SP5PRF. Do Szelkowa dotarliśmy około 9.30 i na początku trafiliśmy do niewłaściwej szkoły... Na szczęście "nasza" była dwa budynki obok. Naszymi słuchaczami było około 25 uczniów gimnazjum, którym zgodnie z planem przedstawiliśmy krótką historię powstania i rozwoju radiofonii. Przedstawiliśmy tylko jeden wzór...  Po zwyczajowej przerwie rozpoczęła się zabawa z radiem. Najpierw konkursy. Jaka to literka - ti ta, następnie - jaki to znak?
Tym razem jednak propagacja była naszym sprzymierzeńcem i mogliśmy wyławiać nawet tak odległe prefiksy, jak VK na 10m... Po konkursach małą konsternacja, zaprosiliśmy chętnych do nawiązania pierwszych łączności. Młodzież popatrzyła po sobie i... , znalazł się pierwszy odważny.
Potem było zdecydowanie łatwiej i kolejne osoby siadały do mikrofonu.
Z poczuciem pożytecznie spędzonego czasu około 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do W-wy.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły, Panu Sławomirowi Jasińskiemu oraz wychowawcom za miłe przyjęcie oraz pamiątkowy album.
Mamy nadzieję, że zdołaliśmy zaciekawić młodzież gimnazjalną.

Jesteś tutaj: Home Lekcje Gimnazjum w Szelkowie