Nowiny i nowinki

 
 

Nasza Misja

Program Radio Reaktywacja,
to program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką. Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów.
Zapoznaj się z konspektem lekcji "Radio Reaktywacja"

Reaktywacja
w założeniu ma być również ruchem aktywizującym środowisko krótkofalowców w Polsce do działania na rzecz współpracy z nowymi pokoleniami. Program reaktywacja obejmuje zawody krótkofalarskie mające na celu docenić, nagrodzić i rozreklamować anonimową pracę Naszych kolegów na rzecz naszego środowiska.
Zapoznaj się z regulaminem "Zawody Krótkofalarskie Reaktywacja"

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy prezentując misję Programu Reaktywacja chce zaznaczyć, że akcja nie jest przypisana i przyporządkowana do żadnej grupy ludzi, klubu PZK, oddziału terenowego PZK, wreszcie nie jest to akcja organizowana przez LOK czy samo PZK. Przedsięwzięcie jest oddolną inicjatywą wolontariuszy i skupia wszystkich którzy chcą pracować na rzecz wyżej sformułowanych idei. Wolontariuszem może być każda osoba zarówno ta posiadająca licencję krótkofalarską jak i ta która z racji wiedzy nie posiadając licencji pomoże przygotowywać program dla szkół pod względem merytorycznym.

Program jest Darmowy, jednak jego ograniczeniem są nasze możliwości logistyczne i czasowe, dlatego tak ważne by wokół idei skupić jak największą grupę ludzi z całej Polski.  Zakładamy, że ta strona będzie kojarzyć ze sobą nauczycieli chcących zaprezentować program Radio Reaktywacja swoim uczniom z krótkofalowcami z całej Polski udostępniającymi swój czas i sprzęt do danej lekcji. Lekcja może być prowadzona zarówno przez nauczycieli jak i krótkofalowców.

Chcąc by nasze przedsięwzięcie się udało i miało zasięg ogólnopolski ważne byście Państwo się zgłaszali odpowiednio wcześniej.
Serdecznie zapraszamy.

Licencja:
Nasz program jest otwarty i dostępny dla wszystkich pragnących z niego skorzystać w sposób zgodny z licencją CC BY-NC-SA 3.0

Zapoznaj się z zasadami pracy na pasmach

Zasady są krótkim opracowaniem umożliwiającym stawianie pierwszych kroków na paśmie dla dzieci i młodzieży. Pamiętaj, że dziecko bez pozwolenia radiowego może nadawać tylko pod nadzorem wykwalifikowanego operatora stacji klubowej, pod znakiem klubowym lub okolicznościowym.

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy."

Albert Einstein 

Gallery

 
 

Jak uruchomić Program?

  1. Zapoznaj się z konspektem lekcji.
  2. Napisz do nas: zaproponuj miejsce i czas lekcji (minimum 2 miesiące wcześniej)
  3. W ciągu miesiąca postaramy się znaleźć wolontariuszy w twoim regionie.
  4. przed lekcją przekaż dzieciom zasady pracy na paśmie.
  5. Oczekuj wizyty krótkofalowców

Licencja
Program Reaktywacja jest programem non profit ludzi dobrej woli, mającym na celu propagowanie hobby krótkofalarskiego wśród młodzieży szkolnej. Jesteśmy grupą wolontariuszy nie gromadzących żadnego majątku przeznaczonego na działalność, ani nie ubiegających się o środki finansowe od jakichkolwiek organizacji, stowarzyszeń, fundacji oraz innych grup formalnych i nieformalnych.
Nasz program jest otwarty i dostępny dla wszystkich pragnących z niego skorzystać w sposób zgodny z  licencją CC BY-NC-SA 3.0

Strony, które nas wsparły

 

Kontakt do nas

Dołącz do nas!

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Paweł Włodarczyk - SQ5STS
tel. 602 315 056

Bogdan Zdaniak - SP5WA
tel. 790 770 123

Tomasz Zagóra - SP5PY
tel. 601 209 208

Jesteś tutaj: Home Demo homepage Nasza Misja